Příběh chlapce žijícího ve stínu bratra (5.) bude již brzy

Duben 2009

Yuuhi Kurenai

22. dubna 2009 v 15:02 | Kakashi |  Senseiové

Yuuhi Kurenai je vedoucí [postavy/tym-8 týmu 8], ve kterém je Inuzuka Kiba, Aburame Shino a Hyuuga Hinata. Ví se toho o ní relativně málo. Jedině, že se teprve nedávno stala Jouninem. Zdá se, že Kurenai má milostný vztah s jejím kolegou Jouninen Sarutobi Asumou. Tráví spolu hodně času a jsou velice šťastni, když jsou spolu. Kurenai se o své studenty hodně stará a vyvinula se k nim velmi silnou vazbu. Vypadá to, že nejvíc si oblíbila Hinatu.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku, když viděla, že Hinata je při boji se svým bratrancem Nejim v nebezpečí smrti, okamžitě zastavila boj. Kurenai zná bolest z toho, když jsou na člověka kladeny velké požadavky a povinnosti, a proto také navštívila Hinatina otce (Hyuuga Hiashi) a požádala ho, zda souhlasí s tím, že Hinata bude v různých misích, kde ji hrozí smrt. Kurenai si je také vědoma vlivu Naruta na ostatní studenty, ale nic proti tomu nemá, z čehož vyplývá, že má Naruta celkem v oblibě. Během její krátké bitvy s Uchihou Itachim a Hoshigaki Kisamem využila proti Itachimu svou nejsilnější techniku - Magen: Jubaku Satsu (démonická iluze: smrt stromovým přivázáním). Nicméně Itachi ji velmi snadno odvrátil pomocí Sharinganu. Existuje hodně teorií, že Kurenai je nějak příbuzná s vůdci Akatsuki, protože jejich očí jsou podobné - bohužel ale nejsou žádné barevné obrázky vůdce Akatsuki, a tak je toto jen domněnka.
Kurenai má oči podobné Sharinganu, ale chybí jí tomoe. Podle oficiálního Databooku má ráda souju, vodku, osolenou chobotnici a pití vína v noci nebo večer. Nemá ráda dorty. Také se uvádí, že ukončila akademii ve věku 9 let a absolvovala Chuuninskou zkoušku ve věku 13 let. Kurenai absolvovala akademii, když jí byla 9, protože v tu dobu byla zrovna válka a vesnice potřebovala rychleji získat nové ninji.
Kurenai se narodila 11. června, na začátku seriálu jí bylo 27 let. Má červené oči a černé vlasy, měří 169,1 cm a váží 54,4 kg. Je jouninem v Listové.

Překlad jména

Yuuhi znamená "večerní slunce" a Kurenai znamená "rudá".

Techniky

Expert v Genjutsu
Magen: Jubaku Satsu (démonická iluze: smrt stromovým přivázáním)


Maito Gai

22. dubna 2009 v 14:58 | Kakashi |  Senseiové

Maito Gai je Jounin ze Skryté Listové vesnice, má extra husté obočí, mimořádně neobvyklou osobnost a velmi lesklý sestřih vlasů. Při úsměvu se mu třpytí zuby. Sám sebe prohlásil za rivala Hatake Kakashiho. Vede tým, ve kterém je Rock Lee, Hyuuga Neji a Tenten. Svým týmem je nejčastěji oslovován jako Gai-sensei.Ze všech tří z jeho týmu se nejvíce věnuje Leemu. Vede Leeho k tomu, že i když jsou jeho schopnosti horší než ostatních ninjů, tak se pomocí tvrdé práce může vypracovat na skvělého ninju (génius tvrdé práce).
Gai během seriálu předvádí hodně zajímavé manýry.

Natažení ruky zatnuté v pěst, ale se zvednutým palcem, a s úsměvem, kdy se jeho super zářivé zuby třpytí jako kapka vody. Tuto pózu nazývá "Póza krasného muže" (Nice guy pose). Často to používá Gai i Lee, aby ukázali, že závazek, který právě udělali je nejvyšší forma slibu.
  • Fláknutí Leeho po hlavě za různé přestupky, kdy ale okamžitě začne plakat a objímat ho. Když toto se stane, tak se téměř vždy za nimi objeví pláž při západu slunce.
  • Nazývání se jako Konoha no Kedakai Aoi Moujuu (木ノ葉の気高き碧い猛獣 - úžasná zelená šelma z Listové).
  • Časté prožívání situací víc, než je třeba, dokonce i na poměry postavy z anime seriálu. Hlavně Kakashiho lhostejnost k věcem kolem jejich rivality ho dovádí k šílení.
Gai prohlašuje, že má rekord 50 výher a 49 proher s Kakashim. Není ale jasné jaké druhy soutěží jsou v tomto čísle zahrnuty (zdá se, že doslova každý druh soutěže je hra, včetně 100m běhu , sumo zápasu, jedení ramenu a dokonce i kámen, nůžky papír. Gai věří tomu, že "tvrdá práce bez věření v sama sebe je bezcenná". Ačkoli hodně používá hlášky jako "mládí", "síla" a "exploze", tak už začíná zjišťovat, že jeho síla mládí pomalu klesá.
Zdá se, že je také znepřátelen s členem organizace Akatsuki, jehož jméno je Hoshigaki Kisame. Oba se poprvé potkali kousek od Listové, když byl Hatake Kakashi v iluzi Uchihy Itachiho a Gai ho z této iluze zachránil.
Mnoho z Gaiových manýrů slouží jako vtípky na obvyklá klišé seishun (青春, "mládí", obzvláště ve smyslu pro "jaro života"). Je to parodie na filmy, kdy neschopný člověk pomocí tvrdého tréninku dosáhne uznání (často v amerických filmech). Podle oficiálního databooku jsou Gaiova oblíbená jídla super-kořeněná rýže na kari a kari udon. Jeho neoblíbené jídlo, jak sám prohlásil, neexistuje. Jeho záliby jsou uskakování stranou a mlácení do něčeho v rukavicích. Jeho oblíbená hláška je "Výbuch mládí!". Gai zdokonalil Taijutsu techniku tak, aby se dala použít proti Sharinganu. I přes jeho poněkud přihlouplou povahu je Gai je vlastně velmi silný jounin.
Maito Gai se narodil 1. ledna a na začátku seriálu mu je 26 let. Má černé oči a černé vlasy (extra lesklé). Měří 184 cm a váží 76 kg. Je jouninem v Listové vesnici.

Překlad jména

Slovo Maito マイト je z anglického slova might, které znamená sílu, a Gai ガイ je z anglického guy, což znamená chlap. Spojením tedy vznikne "Silný chlap".

Techniky

Mistr v Taijutsu (boj na blízko)
Kuchiyose no Jutsu (přivolání- Ninkame, želva)
Gouken (silná pěst)
Konoha Gourikki Senpuu (mocné tornádo z Listové)
Dainamikku-Entorii (dynamický nástup)
Asakujaku (ranní páv)


Kiba

20. dubna 2009 v 20:35 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Inuzuka Kiba je hlasitý a akční Genin původně z týmu 8, který vedla Yuuhi Kurenai. Do tohoto týmu patří i Hyuuga Hinata a Aburame Shino. Kiba pochází z rodiny Inuzuka, která je známa tím, že používá Ninken (忍犬 - Ninja-psy) v bitvách. Kiba má svého ninja psa Akamaru, kterého má stále u sebe (ve škole, doma, v restauraci atd.), je s ním dokonce schopný komunikovat. To mu umožňuje získávat více informací, protože Akamaru má mnohem lepší čich a sluch. Spolu také provádějí mnoho ninja technik (jutsu), například Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák). Nejpve použijí Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře), díky kterému vypadají jako bestiální Kiba. Takto způsobí nepříteli díky vysoké rychlosti točení a silnému nárazu obrovská zranění.

Tím, že Kiba použije Chakru ve svém nose, dokáže citlivost svého čichu zvýšit až tisíckrát. Kiba, ale i další členové jeho týmu, Hinata a Shino, jsou velmi dobří ve stopování a technikách přežití. Kibovy a Akamarovy smysly spojené s Byakuganem Hinaty a Shinovým Kikaichuu (ničící brouci) z nich dělá výborný stopovací tým. V porovnání s týmem 7 (Naruto, Sakura a Sasuke) jsou v týmu 8 mnohem lepší vztahy a týmová práce. I přesto, že Shino prohlašuje, že nemá rád Kibu kvůli jeho panovačným postojům během druhé části Chuuninské zkoušky. Kiba se o Hinatu stará jako její starší bratr. Celý tým spolu tráví spoustu času, protože mají záliby, které jim to dovolují. Kiba cvičí Akamaru, Hinata trhá květiny a Shino sbírá brouky.

Zajímavosti


Kiba i Akamaru se narodili ve stejném dni, japonský den Tanabata. Podle oficiálního databooku jsou Kibova oblíbená jídla hovězí maso a chrupavky, jeho nejméně oblíbená jídla ta, která nemůže rozžvýkat. Jeho koníčkem jsou procházky s Akamaru. Jeho oblíbená fráze je "Akamaru". Všichni z klanu Inuzuka jsou pojmenovaní po částech psa (nos, dráp, tesák), zatímco jejich psi jsou pojmenováni po barvách (červený, šedý, černý). Členy klanu Inuzuka charakterizují červené značky na tváři. Spekuluje se o tom, že Kiba se zamiloval do Hinaty a hodlá jí vyznat lásku.

Překlad jména


Jméno "Inuzuka" znamená "dům psů", patří ke klanu, který byl jeden z nejsilnějších v japonské prefektuře Chiba během období Edo. Jsou známí jako "Psí bojovníci" a uctívají Inu ("pes"). Jméno "Inuzuka" také pochází z Hakkenden, románu o psu samurajovi. "Kiba" znamená "tesák".

Techniky


Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře)
Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák)
Garouga (dvojitý vlčí tesák)
Shikyaku no Jutsu (technika čtyř tlap)
Jinjuu Konbi Henge: Soutourou (kombinovaná přeměna člověk-zvíře: dvouhlavý vlk)

Kankuro

20. dubna 2009 v 20:34 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Kankurou (カンクロウ) je syn Čtvrtého Kazekageho a mladší bratr Temari a starší bratr Gaary. Na Ninja akademii vystudoval ve 12 letech a stal se Geninem spolu se svými sourozenci. Je známe, že nosí Kabuki make-up, který používají divadelní herci a mění svůj vzhled v průběhu let. Na začátku seriálu také nosí na zádech podivnou zamotanou věc a až později je odhaleno, že je to jeho loutka Karasu. V určitý okamžik v mládí se stal součástí loutkářské skupiny v Písečné vesnici. Díky tomu zdědil loutky, které vyrobil legendární loutkář Sasori. V minulosti byl svědkem toho, jak se Gaara přeměnil do Shukaku, což ho šokovalo a zhnusilo se mu to.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVesničtí vůdci Skryté Písečné viděli, jak je jejich vesnice ignorována a špatně se s ní zachází v Zemi Větru, proto chtěli úkazat Feudálnímu pánovi svojí sílu. Z tohoto důvodu Písečná naplánovala invazi do Listové s jejich spojenci Skrytou Zvučnou vesnicí. Písečná nevěděla, že je pouze Zvučná využívá pro své vlastní cíle a to znamenalo jejich konec. Orochimaru zabil Kankurova otce a pak se vydával za něj.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV plánu byl na prvním místě Gaara, který měl být použit při invazi a proto on a jeho sourozenci vstoupili do Chuuninské zkoušky, jak jim nařídil jejich mist Baki. Když dorazili do Listové, tak se setkali s jinými Listovými ninji a ti se jich zeptali, co dělají v jejich vesnici. Kankurou byl naštvaný na Konohamaru, který do něj vrazil a hrozil mu, že mu ublíží. Přijde však Sasuke a Gaara a Kankurou odejde. Pak on a jeho sourozenci odejdou na první test Chuuninské zkoušky. Snadno projdou prvním testem. Kankurou totiž využije svojí loutku Karasu, aby imitovala jednoho z hlídačů. Přestože Kankurou cítil, že je jeho plán vynikající, tak zkoušející Morino Ibiki to prohlédl, ale Kankurou přesto nebyl diskvalifikován pro podvod.
Vzhledem k tomu, že s ním byl Gaara, tak udělal i druhý test. Když v druhém testu hledali svitky, tak Gaara ukázal svojí moc a zabil Deštné ninji, kteří je napadli. Když Gaarova krvežíznivost začala být větší a větší, tak Kankurou a Temari chtěli už odejít, ale Gaarovi to stále nestačilo a chtěl dále zabíjet. Nakonec se Gaara uklidnil a dokončili druhý test v rekordním čase. Jeho tým se pak přesunul na předběžné zápasy pro třetí test.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kvalifikačních kolech byl Kankurův soupeř Tsurugi Misumi. Misumi rychle přešel do útoku a využil své tělo, aby obmotal Kankura a držel ho na místě. Misumi pak začal svírat silně Kankura a zlomil mu vaz. Ale zjistilo se, že Kankurou žije, protože využil svojí loutku, která se vydávala za něj a on byl skrytý na jejích zádech v obvazech. Karasu rychle obmotal Misumiho a začal ho silně mačkat. Taková síla byla na Misumiho příliš a on omdlel. To zajistilo Kankurovi vstup do třetího testu Chuuninské zkoušky.
Ve třetím testu byl Kankurův soupeř
Aburame Shino. Vzhledem k tomu, že měla brzo začít invaze a navíc by ještě prozradil tajné zbraně Karasu, se Kankurou vzdal a Shino vyhrál kontumačně.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž byla konečně zahájena invaze, tak Kankurou a Temari odnesli Gaaru mimo Listovou, aby se mohl transformovat do Shukaku. Shino je sledoval, aby dohnal Kankura. Shino, Sasuke, který sledoval Gaaru a Kankurou se setkali ve stejnou dobu. Shino řekl Sasukemu, aby i nadále sledoval Gaaru a že on zvládne Kankura, protože s ním měl stejnak bojovat ve třetím testu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKankurou a Shino tedy začali boj. Kankurou uvolnil skryté zbraně Karasu, včetně oddělitelných končetin s břity a otravný plyn. Shino byl schopen využít Kankurova Chakrová vlákna a najít tak skrytého Kankura, protože využíval svoje brouky. Přestože Kankurou prohrál, tak Shino byl otráven plynem z Karasu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhMezitím jinde bojoval jeho bratr Gaara s Uzumakim Narutem. Temari později byla schopna najít Kankura a Gaaru. Kankurou a Temari potom s Gaarou uprchli a byli překvapeni, když se jim Gaara omluvil za svoje chování. Bez Gaary Orochimarova invaze selhala a Písečná ustoupila. V následujících týdnech přistoupila Písečná na podmínky Listové a opět se stali jejich spojenci. Díky spojenectví pomáhala Písečná při odchodu Uchihy Sasukeho, který se vydal hledat Orochimaru, aby získal moc.


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTsunade vyslala Geninský tým v čele se Shikamaru, aby přivedli Sasukeho a také požádala Písečnou o pomoc. Když se Listoví Genini dostali do problému se Zvučnou Čtyřkou, tak Kankurou a jeho sourozenci dorazili a Kankurou si vybral, že půjde na pomoc Kibovi a Akamaru, kteří bojovali proti Sakonovi a Ukonovi. Kiba varoval Kankura před jejich schopností vstoupit do těl druhých, ale Sakon popadl Kankura za tvář a Kankurova tvář se začala drolit. Byla to totiž jeho nová loutka Kuroari, která sloužila k obraně. Kankurou pak využil i Karasu a zatlačil oba bratry do Kuroari a pak je pomocí otrávených nožů oba zabil.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhZatímco Listoví ninjové byli zachráněni před smrtí, tak se jim nepodařilo přivést Sasukeho. Píseční sourozenci se vrátili do Listové se zraněnými ninji z Listové a Kankurou si tam na chvíli vzal volno a potuloval se po vesnici. Později ve filleru, dostává Kiba šanci splatit Kankurovi a Písečné svůj dluh, když mu přichází na pomoc ohledně záležitosti únosu Gaarovy studentky. Během stejného časového období ve druhém anime filmu, je zahájena invaze do Země Větru podél jižního pobřeží. Invazi vede muž jménem Haido. Kankurou a Gaara odejdou do boje proti vetřelcům a s pomocí Shikamaru, Naruta a Sakury je porazí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV následujících letech složí Kankurou Chuuninskou zkoušku a stává se Chuuninem a pokračuje dále a stane se Jouninem. Během této doby také mluví s Gaarou o jeho plánech do budoucna. Je překvapen tím jak se Gaara změnil. Pochopí, že vše je to díky Narutovi, který zažil stejnou bolest jako Gaara. Kankurou také doplní svůj arzenál další loutkou, Sanshouou, velkým salamandrem. Díky tomu, že má více loutek je pak vyvolává ze svitků a nenosí je už na zádech. Když do Písečné vtrhnou Akatsuki a zajmou Gaaru, tak se je Kankurou vydá sledovat. Jedním z útočníků je Sasori, legendární mistr loutek. Bohužel Sasori je mnohem zkušenější než Kankurou a porazí ho a zničí jeho loutky. Navíc Kankura otraví, ale Kankurou se nevzdá a použije ruku z Karasu a odtrhne kus Sasoriho roušky, která je později využita pro sledování.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKankurou je vzat do nemocnice a jeho stav je strašný. Naštěstí Haruno Sakura odstraní většinu jedu a vyrobí protilátku. Kankurou a Temari pak zůstávají hlídat vesnici, když Naruto a jeho tým začne sledovat Gaarovy únosce. Když se dostatečně uzdraví, tak on a Temari a další Píseční ninjové vyrážejí Gaarovi napomoc. Dorazí včas, aby mohli vidět jak Chiyo přivede zpět k životu Gaaru. Je velice rád a děkuje Narutovi za záchranu svého bratra. Později dává sbohem, když Listoví ninjové opouštějí Písečnou.

Překlad a význam jména


"Kankurou" je jméno slavného ninji, který je často zobrazován s vránou (Karasu) jako svým mazlíčkem. "Kankurou" je také jméno mnoha slavných herců Kabuki (tradiční japonské divadlo), kteří mají pomalované tváře a podivný styl mluvy.

Zajímavosti


Kankurou se narodil 15. května a je mu 18 let. Jeho krevní skupina je B. Měří 175 cm a váží 61,2 kg. Jeho ninja registrační číslo je 51-002. Na Ninja akademii odmaturoval ve 12 letech a Chuuninem se stal v 16 letech. Kankurovo oblíbené jídlo jsou hamburgery a nejmíň oblíbený je špenát. Jeho koníček je vylepšování jeho loutek. Splnil 9 C-misí, 10 B-misí, 23 A-misí a 1 S-misi. V originálním japonsky mluvené verzi Kankurou často končí jeho věty koncovkou"jan", じゃん.

Techniky


Kugutsu no Jutsu (Ovládání loutek)
Kurohigi Kiki Ippatsu (Tajná černá technika: Jeden výstřel stroje)
Kurohigi Kiki Nihatsu (Tajná černá technika: Dva výstřely stroje)


Gaara

20. dubna 2009 v 20:33 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Gaara je syn Čtvrtého Kazekageho, jeho sourozenci jsou Temari a Kankurou, Gaara je z nich nejmladší. Písečná vesnice byla oslabena, a tak Čtvrtý Kazekage požádal stařešiny z Písečné vesnice, aby do Gaary převtělili Shukaku (démon). Chtěli z Gaary udělat smrtící zbraň, kterou použijí na obranu vesnice. Kvůli tomuto převtělení Gaarova matka Karura při porodu zemřela. Těsně před tím, než zemřela, tak proklela Písečnou vesnici doufajíc, že Gaara její smrt pomstí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhGaaru trénoval jeho otec, ale vychovával ho jeho strýc Yashamaru. Šest let měla Gaarova rodina i celá Písečná vesnice z Gaary strach a vyhýbali se mu. Gaara tedy věřil, že jediný, kdo ho má rád, je právě Yashamaru. Avšak když bylo Gaarovi šest let, tak jeho otec Kazekage nařídil Yashamarovi, aby Gaaru zabil. Důvodem toho činu bylo to, že si Kazekage myslel, že Gaara je nepodařený experiment. Při pokusu o zavraždění Gaary byl Yashamaru zraněn. Než zemřel, tak Gaarovi řekl, že ho nikdy neměl rád. I když se ho snažil mít rád, tak mu nemohl odpustit, že vzal život jeho milované sestře. Yashamaru také Gaarovi vysvětlil původ jeho jména: 我を愛する修羅 - ware wo ai suru shura - masakr z lásky sám k sobě).

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Gaarova matka nesnášela vesnici za to, že ji a jejího syna použili jako oběť pro zbraň, a proklela Gaaru za způsobenou bolest. Poté, co si Gaara uvědomil, že ho nikdo nemiloval, tak použil písek k vytvoření tetování na svém čele - 愛 (ai - "láska") jako symbol démona, který miluje jen sám sebe. Po dalších šest let se neustále Gaaru snažili zabít, všechny tyto atentáty nařídil jeho otec.

Gaara je v podstatě stejný jako Naruto, celá vesnice ho nesnášela a obávala se ho kvůli jeho strašné síle, kterou mu dodává démon v jeho těle. Gaara se tak stal citově vyřízeným, ale tichým člověkem. Jako zábavu a smysl svého života našel vraždění osob, které Kazekage poslal, aby Gaaru zabili. Vraždil také všechny, kteří byli jiní než on (tedy vlastně chtěl zabít každého). Démon v jeho těle mu nedovolil usnout, protože ve spánku by sežral jeho osobnost. Gaara tedy nikdy nespí (krom když použije speciální Jutsu).

Gaarovou schopností je ovládání písku, díky tomu, že je do něj zaklet Shukaku, tak písek Gaaru ochraňuje automaticky. To ovšem způsobuje, že Gaara takměř nemůže používat Taijutsu. Gaara s sebou neustále nosí nádobu (tykev) plnou písku. Písek v nádobě je násáklý krví lidí, které zabil a navíc je vylepšen pomocí Chakry. Samotná nádoba je také vytvořena z písku. Gaara je schopen ovládat libovolný písek v jeho okolí, dokonce z minerálů v zemi i vytvářet další, ale písek v jeho nádobě se mu ovládá nejlépe.

Všechna Gaarova jutsu jsou založena na písku, většina z nich jsou jednoduché útočné a obranné techniky. Lze je však použít i pro jiné účely, například pro létání ve vzduchu (Sabaku Fuyuu - Pouštní zavěšení) nebo šmírování (Daisan no Me - Třetí oko). Během boje Gaara často používá kombinaci Sabaku Kyuu (pouštní rakev) a Sabaku Sousou (pouštní pohřeb).

Gaarovou hlavní obranou je Suna no Tate (písečný štít), tento štít Gaaru neustále ochraňuje i proti jeho vůli. Lze ho ovšem pokořit pomocí velké rychlosti a síly, což předvedl nejdříve Rock Lee, a pak i Uchiha Sasuke. Když písečný štít selže, tak má Gaara ještě v rukávu Suna no Yoroi (Písečné brnění). Je to vrstva velmi tvrdého písku na celém povrchu Gaarova těla, činí tak jeho tělo téměř nezranitelné, ale zase spotřebovává hodně Chakry.

Překlad jména


Celé Gaarovo jméno je Sabaku no Gaara - 砂瀑の我愛羅, neboli Písečný Gaara. Sabaku psané jako 砂瀑 znamená písečný vodopád, ale sabaku psané jako 砂漠 znamená poušť, proto se Gaarovi často říká Pouštní Gaara, správně by mělo být to první. Gaara se píše takto 我愛羅 a znamená démon milující sám sebe.

Techniky


Sabaku Kyuu (pouštní rakev)
Sabaku Sousou (pouštní pohřeb)
Sabakurou (pouštní vězení)
Saikou Zettai Bougyo: Shukaku no Tate (extrémně tvrdá dokonalá obrana: štít Shukaku)
Tanuki Neiri no Jutsu (technika předstíraného spánku)
Gokusamaisou (vězeňský písečný pohřeb)
Ryuusa Bakuryuu (vodopád pohyblivého písku)
Suna no Yoroi (písečné brnění)
Suna Bunshin (písečný klon)
Suna Shigure (písečný déšť)
Suna no Tate (písečný šťít)
Suna Shuriken (písečný shuriken)
Daisan no Me (třetí oko)
Fuuton: Mugen Sajin Daitoppa (uvolnění větru: obrovské protržení nekonečného mraku písku)
Sabaku Taisou (císařský pouštní pohřeb)
Sabaku Fuyuu (pouštní zavěšení)
Suna Raishin (hromový bůh písku)Shino

20. dubna 2009 v 20:33 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Aburame Shino (油女シノ, Aburame Shino) je Genin z Listové vesnice, pochází z klanu Aburame, který je známý pro svou schopnost ovládat hmyz. Je velmi klidný a vždy respektuje broučí život. Příliš se nesměje, ale uznává hodnotu týmové práce. Shino je také velmi inteligentní a dělá chytrá rozhodnutí a má vynikající analytické schopnosti. Podobně jako Nara Shikamaru, převládá Shino v bitvě, protože je vždy o krok před nepřítelem. Shino byl přidělen do týmu spolu s Hyuugou Hinatou a Inuzukou Kibou pod vedením Yuuhi Kurenai. Dokonce i pro svůj tým zůstává Shino velkou záhadou.

Shino vystupuje v příběhu jen velmi málo. Shino doposud vystupuje jen jako vedlejší postava. Jeho síla, neotřesitelná důvěra a záhadnost ho udělala jednou z oblíbených postava fanoušků, přestože má hrůzné návyky. Jeho analytické schopnosti a opatrná povaha často obtěžují Kibu, který si myslí, že Shino se snaží, aby se stal vůdcem týmu.

Aburame Shino je jedním z řady tejemných postav. Při narození vstoupil do symbiontického vztahu s druhem hmyzu, který se nazývá Kikaichuu neboli destrukční brouci, všichni z jeho klanu žijí s těmito brouky v těle. Výměnou za krmení jeho Chakrou, brouci slouží pro účely svého hostitele. Shinovo oblečení pokrývá velkou část jeho obličeje, nosí černé brýle na očích, bundu s velkým límcem, aby skryl svou tvář. Později kromě bundy přidá ještě kapuci, která ho zahaluje ještě více a dokonce i Naruto má problém ho poznat.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJeho skutečné schopnosti jsou odhaleny v Chuuninské zkoušce, kde čelí Zakovi. Z Shina začnou vylézat brouci, což některým přihlížejícím přijde odporné. Shino varuje svého soupeře, že jeho brouci se živí Chakrou, čímž by se mohl Zaku stát slabý, aby mohl dále bojovat. Když je Zaku uvězněn mezi Shinem a jeho brouky, tak po něm Shino požaduje at se vzdá. Zaku však zaútočil na Shina a brouky zároven, ale Shino zacpal svými brouky Zakovy ruce. Vzhledem k tomu, že Zakovy ruce se poškodily, tak se staly neopravitelnými. Shino vysvětlí, že trumf nebo skrytý trumf je velmi důležitý v boji.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVzhledem k tomu, že vyhrál, tak Shino postupuje do dalšího kola Chuuninské zkoušky a jeho soupeř je Kankurou. Nicméně, když byl jejich zápas, tak Kankurou se vzdal. Důvodem bylo to, aby neprozradil tajemství své loutky Karasu. Gaarova nestabilita pak způsobila předčasný plán invaze Zvučné a Písečné. Shino sledoval, jak Kankurou a jeho sourozenci pomáhali ustupovat Gaarovi, šel za nimi v tajnosti. Když se Kankurou připravuje na to, aby zpomalil Sasukeho, tak Shino se utká s Kankurem sám.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhShino ukázal sílu svých brouků a vytvořil klona z brouků,

zatímco se přiblížil ke Kankurovi. Dělal, že chtěl udeřit Kankura pěstí, ale ve skutečnosti na něj umístil samičku brouka, kterou mohli jeho brouci pronásledovat a zjistit tak polohu Kankura. Přesto se Kankurovi podařilo otrávit Shina jedovatým plynem, Shino mezitím Kankura našel a jeho brouci vysáli z Kankura všechnu jeho Chakru. Shinův otec, Aburame Shibi, se později objevil a zachránil Shinovi život, když z něj odstranil jed vlastními brouky. Později, Shino byl pryč během mise na záchranu Sasukeho, protože byl na misi se svým otcem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe fillerech pomáhá Hinatě s tréninkem, když Hinata rozvíjí svou novou techniku. Dále se objevuje, když Tým 8 a Naruto hledají legendárního brouka Bikochuu a přitom bojuje s klanem Kamizuru. Tento filler ukazuje, jak spolu Shino, Kiba a Hinata spolupracují i když je Shino tak tajemný. Objevuje se i ve fillerech v Oceánové Zemi, kde bojuje s Akadou Yoroiem a s pomocí Ino ho porazí. V jiném filleru má zase Shino za úkol nezasmát se na pohřbu mrtvého muže, ale je otráven drogou smíchu a neuvěřitelně se směje. Shino pak pomáhá Kurenai v boji proti její bývalé studentce.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV průběhu několika příštích let byl Shino znovu přijmut na Chuuninskou zkoušku a nakonec byl povýšen na Chuunina. Když se Naruto vrátil do Listové, Shino byl raněn, že ho Naruto nepoznal. O několik týdnů později, Tým Kurenai pod vedením Kakashiho, se připojil k Týmu Kakashi a odešli na lov Uchihy Itachiho v naději, že naleznou Sasukeho. Týmu se podařilo nalézt člena Akatsuki Tobiho. Shino se snažil využít své destrukční brouky, ale Tobiho schopnost se rychle přesouvat mu dovolila, aby nebyl zraněn. Když se tým nakonec dostal na pravděpodobné místo Sasukeho lokace, tak našli jen zříceninu po Sasukeho a Itachiho boji. Oba bratři byli pryč, tým tedy zůstal s prázdnýma rukama, tak se všichni vrátili do Listové.

Překlad jména


Shino je křestní jméno samuraje Inuzuky z románu Hakkenden o psu samurajovi. Aburame 油女 znamená "olejová žena" a kompletní jméno "Aburame Shino" se hodně podobá japonskému slovu pro švába - aburamushi 油虫. Shino se také podoba slovu "shinobi"

Zajímavosti


Shinova hodnost je Chuunin, ale je také členem Aburame klanu. Narodil se 23. ledna a je mu 16 let. Jeho krevní skupina je AB. Měří 175,1 cm a váží 56,6 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012618. Na Nija akademii odmaturoval ve 12 letech a Chuuninem se stal ve 14 letech. Splnil 17 D-misí, 17 C-misí, 9 B-misí a 1 A-misi. Jeho otec je Aburame Shibi. Shina v japonské verzi anime dabuje Shinji Kawada.

Shino je stále jako TenTen postava u které se neobjevila minulost v dětství, zatímco u ostatních jako Naruto, Sakura, Sasuke, Ino, Chouji, Shikamaru, Neji a Lee se už jejich minulost ukázala.

Techniky


Kikaichuu no Jutsu (Technika destrukčních brouků)
Mushi Bunshin no Jutsu (Technika broučího klonu)
Mushi Kabe no Jutsu (Technika stěny brouků)
Mushi Yose no Jutsu ( Technika broučího shromáždění)Temari

20. dubna 2009 v 20:32 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Temari (テマリ) je dcera Čtvrtého Kazekageho a starší sestra Kankura a Gaary. Nosí u sebe vždy velký vějíř, který nosí na zádech. Specializuje se na boj na dálku a je také nadšený analytik bitvy. Bohužel není známo, jak je Temari dobrá při boji zblízka, když přijde o svůj vějíř. Temari se stará o své sourozence, ale je často velmi krutá ke svým protivníkům v bitvě. Temari dává své pocity najevo více než Kankurou, při jednání s Gaarou je z něj méně vystrašená.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTemari odmaturovala na Ninja akademii ve věku 12 let. V minulosti byla svědkem toho, jak se Gaara přeměnil do Shukaku, což jí šokovalo a zhnusilo se jí to. Vesničtí vůdci Skryté Písečné viděli, jak je jejich vesnice ignorována a špatně se s ní zachází v Zemi Větru, proto chtěli úkazat Feudálnímu pánovi svojí sílu. Z tohoto důvodu Písečná naplánovala invazi do Listové s jejich spojenci Skrytou Zvučnou vesnicí. Písečná nevěděla, že je pouze Zvučná využívá pro své vlastní cíle a to znamenalo jejich konec. Orochimaru zabil Temarina otce a pak se vydával za něj.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV plánu byl na prvním místě Gaara, který měl být použit při invazi a proto on a jeho sourozenci vstoupili do Chuuninské zkoušky, jak jim nařídil jejich mist Baki. Když dorazili do Listové, tak se setkali s jinými Listovými ninji a ti se jich zeptali, co dělají v jejich vesnici. Temari se jim posmívala, za to, že nevědí nic o Chuuninské zkoušce. Pak odešla se svým týmem na Chuuninskou zkoušku. Snadno prošla v Chuuninské zkoušce prvním testem a postoupila do druhého. Vzhledem k tomu, že s ní byl Gaara, tak udělala i druhý test. Když v druhém testu hledali svitky, tak Gaara ukázal svojí moc a zabil Deštné ninji, kteří je napadli. Když Gaarova krvežíznivost začala být větší a větší, tak Temari prosila Gaaru, aby ji poslouchal a uklidnil se. Gaara se nakonec uklidní a Temarin tým dokončí druhý test v rekordním čase.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kvalifikačních bojích do třetího testu byla Temarina soupeřka TenTen. Temari využívala své větrné útoky a zcela odrážela TenTeniny útoky zbraněmi a naprosto jí porazila. Odhodila omráčenou TenTen, ale Rock Lee jí zachytil a zaútočil na Temari, ale Maito Gai ho zastavil. Temari a její sourozenci vyhráli každý svůj zápas a čekali měsíce na třetí a závěrečné zkoušky.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe třetím testu byla Temari postavena proti Narovi Shikamaru. Shikamaru vyjádřil svou nespokojenost k boji, protože jeho soupeřem byla žena, ale přesto se s ní utkal. Oba byli skvělí stratégové a ani trochu nebylo jisté kdo vyhraje. Temari zahájila řadu větrných útoků a Shikamaru se jí pokoušel zachytit svým stínem. Shikamaru nakonec Temari dostal svým stínem. Ačkoli ji Shikamaru dostal, tak zápas vzdal, protože byl téměř bez Chakry.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž byla konečně zahájena invaze, tak Temari a Kankurou přenesli zraněného Gaaru mimo Listovou, aby se mohl transformovat. Sasuke je pronásledoval a Temari zůstala s Gaarou a sledovala, jak se proměnil do Shukaku. Byla překvapená když viděla Uzumakiho Naruta, jak rovnoměrně bojuje se Shukaku s pomocí Gamabunty, kterého přivolal. Naruto chtěl silně chránit své přátele a porazil Gaaru. Kankurou a Gaara již byli vyčerpáni a tak se všichni tři dali na útěk. Bez Gaary Orochimarova invaze selhala a Písečná ustoupila. V následujících týdnech přistoupila Písečná na podmínky Listové a opět se stali jejich spojenci. Díky spojenectví pomáhala Písečná při odchodu Uchihy Sasukeho, který se vydal hledat Orochimaru, aby získal moc.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTsunade vyslala Geninský tým v čele se Shikamaru, aby přivedli Sasukeho a také požádala Písečnou o pomoc. Když se Listoví Genini dostali do problému se Zvučnou Čtyřkou, tak Temari a její sourozenci dorazili a Temari si vybrala, že půjde na pomoc Shikamarovi. Požádala ho o informace o jejich soupeři Tayuye a když Shikamaru navrhl ústup, tak řekla, že by ji neměl podcenovat. Použila svojí krev a přivolala lasičku Kamatari, která pokácela velkou část lesa a zabila Tayuyu. Shikamaru si uvědomil, že Temari je ještě děsivější než jeho matka a ušklebil se, když mu došlo, že se možná v Temari spletl.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh
Zatímco Listoví ninjové byli zachráněni před smrtí, tak se jim nepodařilo přivést Sasukeho. Píseční sourozenci se vrátili do Listové se zraněnými ninji z Listové. V nemocnici vyjádřil Shikamaru svoje obavy o své přátele a Temari na něj dorážela pro jeho slabost. Brzy Píseční sourozenci odcházejí a Temari řekne Shikamaru, že když bude potřebovat zase pomoct, tak přijde. Shikamaru se zašklebí a neodpustí si svůj komentář o ženách. Později ve filleru, dostává Shikamaru šanci splatit Temari a Písečné svůj dluh, když jí přichází na pomoc ohledně záležitosti únosu Gaarovy studentky. Tam bojuje Temari se ženou, která má také větrné schopnosti, ale Shikamaru a Temari jí porazí.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV následujících letech složila Temari Chuuninskou zkoušku a povýšila až na Jounina. Během této doby začala sloužit jako kontakt mezi Listovou a Písečnou, když se chystala Chuuninská zkouška a jejím partnerem v Listové byl Shikamaru. Když se dozvěděla, že její mladší bratr Gaara byl zajat Akatsuki, tak se rychle vrátila do Písečné na pomoc. Přišla však pozdě a tak zůstala hlídat vesnici, když Naruto a jeho tým začali sledovat Gaarovy únosce. Když se Kankurou dostatečně zotavil, tak ona a další Píseční ninjové se vydali zachránit Gaaru. Dorazili akorát a viděli Gaaru poté, co ho Chiyo přivedla k životu. Temari byla velmi štastná a později dává sbohem Listovým ninjům, když opouštějí Písečnou.

Osobnost


Temari je ze začátku seriálu arogantní a krutá a ráda bojuje. Temari má však někdy starost o druhé. Jak se zdá, tak má Temari také ráda mír, když zpochybnovala, aby byla podniknuta válka s Listovou. O tři roky později, poté co Sasuke odejde z Listové, se Temari stane Jouninem spolu s Kankurem a funguje jako spojení mezi Listovou a Písečnou a pracuje v Listové na přípravách další Chuuninské zkoušky. Podobně jako u Kankura, se i její vztahy s Gaarou zlepší i když si s ním není blízka jako vztah dvou bratrů. Když Akatsuki zajmou Gaaru, tak spěchá zpět do Písečné a když je Kankurou otráven, tak je stále s ním, dokud se neuzdraví.

Když se Temari objeví, tak je její vystupování většinou se Shikamaru. Jako první to je v Chuuninské zkoušce kde proti sobě bojují. Po druhé to je, když jsou Píseční sourozenci vysláni na pomoc Listové při záchraně Sasukeho a Temari si vybere, že půjde na pomoc Shikamarovi, který bojuje s Tayuyou. Po třetí to je, když se Naruto vrátí do Listové a ptá se Shikamaru a Temari, jestli jsou spolu na rande, což oba popřou. Po čtvrté je to ve filmu Naruto: Shippuuden. I když jsou oba přátelé, tak Temari vydí Shikamaru jako zkušeného ninju a tak nechce být poražena a stále zlepšuje svoje schopnosti.

Zajímavosti


Temari se narodila 23. Srpna a její 19 let. Její krevní skupina je 0. Měří 165 cm a váží 47,9 kg. Její ninja registrační číslo je 53-004. Je Jouninem ve Skryté Písečné vesnici a také dočasně pomáhá jako zkoušející v Chuuninské zkoušce. Na Ninja Akademii odmaturovala ve 12 letech a v 17 se stala Chuuninem. Splnila 9 C-misí, 12 B-misí, 20 A-misí a 1 S-misi. Jídla, která má Temari nejraději, jsou pražené kaštany a zeleninová polévka. Její nejméně oblíbené jídlo je oliheň a chobotnice. Jejím koníčkem je botanika a její oblíbená hláška je "Nabrušte si svoji kamu při západu slunce" (kama = bojová kosa). Temarin otec je Čtvrtý Kazekage. Matka je Karura. Jejím strýcem je Yashamaru. Dále má mladší bratry Kankura a Gaaru.

V epizodě Naruto Shippuuden 75 se na konci ve speciálu objeví logo "Shikamaru Shippuuden" a na logu je znázorněna silueta Shikamaru a Temari, což naznačuje milostný vztah, což je mezi fanoušky velmi rozšířeno, známé a populární a o tomto páru existuje spousta FanFiction a FanArtů.

V japonské verzi anime jí dabuje Romi Paku.

Význam jména


Temari je tradiční klubko motané niti, které se používá k odrážení a driblování. Někteří lidé mávání těmito klubky považují za umění.

Techniky


Dai Kamaitachi
Fuusajin

Kamaitachi
Tatsuno Ooshigoto
Kuchiyose no Jutsu: Kirikiri Mai


Rock Lee

20. dubna 2009 v 20:30 | Kakashi |  Postavy z NarutaRock Lee je velmi temperamentní taijutsu (boj na blízko) specialista a je příkladem lidské píle. Není schopný používat ninjutsu (ninja techniky) ani genjutsu (iluzorní techniky). Když byl studentem na Ninja akademii, tak se mu ostatní děti vysmívaly kvůli jeho neschopnosti. Proto strávil veškerý svůj čas tréninkem taijutsu. V tomto tréninku ho vede Maito Gai, neboli Gai-sensei. V týmu je ještě s Hyuugou Nejim a Tenten.

Na a po akademii


lSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRock Lee je zatvrzelý ninja, který usiluje o překonání takzvaných "géniů" tvrdou prácí. Charakterizuje ho jeho zelený oblek a jeho obdiv k jeho učiteli a mentorovi Maito Gaiovi. Rock Lee je postava známá pro svoje odhodlání a náruživou osobnost. Lee byl vybrán na Ninja akademii i přes nedostatek talentu s Ninjutsu a Genjutsu. To jej donutilo, aby věnoval svůj čas zlepšování Taijutsu. Jeho schopnost používat Taijutsu mu dovoluje, aby absolvoval Ninja akademii ve 12 letech. Po maturitě byl Lee přiřazen do týmu s TenTen a Hyuugou Nejim pod vedením Maito Gaie.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee si vytvořil úzký vztah se svými partnery v týmu a jeho cílem je porazit "génia" Nejiho v bitvě. Když spolu Lee a Neji zápasili jako mladí, tak Neji vždy zvítězil. Neji to řekl tak, že má talent, zatímco Lee je beznadějný. Lee a jeho mistr Gai sdílejí velmi těsné pouto. Gai v Leem viděl sám sebe a nabídl mu, že ho bude učit Taijutsu techniky, které Lee rád přijal. Gai učil Leeho myšlenku vytvoření "vlastních pravidel", což znamená tvrdě na sobě pracovat a to i mimo své hranice. Lee to často prohlašoval, když trénoval a snažil se splnit například určitý počet kopů, úderů atd. Pokud svého čísla nedosáhl z důvodu vyčerpání, tak se snažil udělat další velké množství snaživých výkonů.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee začal zbožnovat Gaie a změnil svůj účes a oděv, který se podobal jeho učiteli. Každou lekci si psal do svého zápisníku. Gai mu pomohl uskutečnit jeho cíle jako ninjovi bez možností používat Ninjutsu nebo Genjutsu. Jeho Taijutsu mu také pomohlo k tomu, že ho Gai naučil otevírat Nebeské brány, ventily, které kontrolují a umožnují zvyšovat tok Chakry. Po otevření těchto bran získal Lee sílu, ale s každou otevřenou bránou se Leeho život blížil ke smrti. Lee byl schopen otevřít pět z těchto bran. Lee byl jediný, který mohl v jeho týmu používat Omote Renge prostřednictvím první brány. Otevření těchto bran mu dalo možnost používat Ura Renge, což umožnilo vzniknutí větě "Lotos v Listové kvete dvakrát", která je Leeho motem. Kakashi se divil, když byl Lee schopen otevřít pět bran pouze s jeho tělem a tvrdou prácí.

Chuuninská zkouška, Boj se Sasukem


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh
Během následujícího roku Lee a jeho tým plnil mise. Lee na některých misích zklamal, ale Gai ho naučil Renge techniky a díky tomu se Lee stal výborným ninjou, který používá Taijutsu. A Gai prohlásil Leeho za "génia tvrdé práce". Rok po absolvování vstoupil Gaiův tým do Chuuninské zkoušky. Do tohoto bodu spolupracoval tým dobře. Před zkouškou se Lee pokusil vstoupit do zkušební místnosti, ale byl zastaven dvěma Geniny, ve skutečnosti dvěma Chuuninskými zkoušejícími. Ačkoli to vypadalo, že Lee od nich dostává, tak odhalil svojí skutečnou rychlost, když zastavil Sasukeho kop a jednoho ze zkoušejících, kteří se dostali do boje.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom oznámí týmové partnerce Sasukeho Haruno Sakuře, že se mu líbí. Jeho poblouznění je však jednostranné, protože Sakura je zděšena Leeho "hunatým obočím". Lee řekne Sakuře, že jí bude chránit dokud nezemře. Ona ho však odmítne a Lee je zklamán. Poté, co Lee viděl Sasukeho kop se rozhodne porazit "génia" Uchihu. Následuje Sasukeho tým a napadne ho. Také opakuje svojí lásku k Sakuře. Naruto chce porazit Leeho sám, ale Lee ho snadno porazí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom bojuje proti Sasukemu. Lee byl schopen zvládnout Sasukeho i jeho rychlost. Sasukeho Sharingan má však vážné chyby. Lee vysvětluje, že i když Sasuke vidí jeho pohyby, tak jeho tělo nedokáže udržet rychlost s Leem. Lee se pak pokusí použít jednu ze svých tajných technik, ale je zastaven Gaiovou želvou, která pak přivolá samotného Gaie. Gai uhodí Leeho, ale obejme ho a oba se rozpláčí. Leeho tým se pak dostaví na zkoušku a projde prvním testem do druhého.

Chuuninská zkouška, Test druhý


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem druhého testu se Lee odděluje od skupiny a přichází na pomoc Sakuře a jejím partnerům. Uzná svůj slib, že jí bude navždy chránit a rozhodne se bojovat proti třem Zvučným Geninům sám. Bohužel to, že také musí chránit tři dalši ninji a neví o schopnostech Zvučných Geninů mu dává nevýhodu. Lee ví, že je nucen k použití Omote Renge, které mu Gai dovolil používat pouze k ochraně někoho drahého, což je pro Leea Sakura. Za tímto účelem se Lee rozhodne použít Omote Renge proti Dosu Kinutovi.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVykopne ho do vzduchu a je připraven shodit ho zpět na zem. Jenže Zaku Abumi rychle použije svoje zvučné trubice a zachrání Dosu. Dosu pak použije svůj zvučný útok a poškodí Leeho sluch a rovnováhu, což ho dělá zranitelným. Naštěstí Neji a TenTen se vydají Leeho hledat. Shikamaru, Ino a Chouji přijdou na pomoc Sakuřinu týmu a dorazí i Neji a TenTen. Lee je předán TenTen na vyléčení. Ta s ním však prudce zatřese a Leeho vzbudí. Lee nemůže uvěřit, že selhal, tam kde Sasuke zvítězil, ale pouze díky jeho prokleté pečeti. Když Naruto pozdraví "hunaté obočí", tak ho Sakura udeří za to, že urazil Leeho a dává Leemu své hluboké díky. Leeův tým pak pokračuje ve zkoušce a nakonec získá potřebný svitek a prochází do další zkoušky.

Chuuninská zkouška, Kvalifikace


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kvalifikačních kolech před třetím testem, Lee sleduje ostatní zápasy při kterých poskytuje výklad a povzbuzuje svůj tým. Jak plyne čas, tak je i nakonec vybrán Lee. Leeho soupeř je Gaara ze Skryté Písečné. Tito dva se střetnou navzájem a Lee rychle útočí na Gaaru. Gaara má však písek, který ho automaticky brání a tak Leeho údery neúčinkují. Lee brzy ustoupí a vyhledá u svého učitele souhlas, že si může odepnout své závaží, které ma skryté nad kotníky. Lee ví, že jsou pouze na ochranu někoho drahého, ale Gai mu je dovolí uvolnit. Někteří se zajímají, jak může sundání několika kilo závaží Leemu pomoci. Brzy se to dozví, když Lee závaží odepne a to spadne na zem a rozdrtí zem okolo.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom získá velkou rychlost a zahajuje kopy a údery, které na Gaaru dopadají. Leeho rychlost je velká a písek na vše nestačí. Jak jde čas, tak Leeho technika začíná být méně a méně účinná, to donutí Leeho k použití speciální techniky. Pokusí se použít Omote Renge, ale Gaarova hmotnost je větší než Lee očekával a tak zahájí kopy proti Gaarovi a dostane ho do výšky. Když konečně dosáhne dostatečné výšky, tak obmotá Gaaru svými obvazy a padá s ním zpět na zem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhGaara zůstává nehybný a Lee je překvapen, když se Gaara začne drolit, protože nahradil sám sebe písečnou replikou. Lee byl oslaben z Omote Renge a toho Gaara využil a nahradil se. Lee si uvědomí, že Gai v něho věří a tak použije svojí sílu. Začne otevírat Nebeské brány a získá neuvěřitelnou sílu, což každého šokuje. Taková energie však ohrožuje uživatelův život. Lee začne používat svojí oslepující rychlost a mlátí Gaaru po celém bojišti. Nicméně jeho svaly začínají slábnout a rozpadat se. Nakonec Lee uvolní Ura Renge a praští s Gaarou do země. Gaarova tykev tlumí jeho dopad na zem. Lee spadne na zem slabý a zranitelný. Gaara ještě není odrovnán a chytí Leeho nohu a paži svým pískem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPřestože se Lee pokoušel dostat pryč, tak mu písek rozdrtil kosti. Když Gaara chce Leeho dodělat úplně, tak přichází Gai a chrání svého drahého studenta. Gaara je vyhlášen vítězem a každý je překvapen, když chce Lee v boji pokračovat. Lee stojí, ale je ve skutečnosti v bezvědomí a pouze si přeje chránit svou cestu ninji. Lékařští ninjové odnesou Leeho a učiní děsivý objev. Jeho zranění jsou z používání bran a zraněním z písku tak závažná, že už nikdy nebude moc být ninja.

Chuuniská zkouška, Test třetí


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee byl poté odvezen do nemocnice pro léčbu. Zatímco spal na svém nemocničním lůžku, tak Gaara ho přišel zabít. Vplížil se do jeho pokoje, ale byl zastaven Shikamaru a Narutem. Když Gaara chce přesto zabíjet, tak se dostaví Gai a oznámí mu, at si na boj počká ve třetím testu. Během Leeho pobytu v nemocnici, se Lee snaží stále cvičit i když jeho tělo je velmi slabé. Při třetím Chuuninském testu se Gai a Lee jdou podívat na zápasy. Lee je překvapen, když zjistí, že Naruto přemohl Nejiho, kterého chtěl Lee přemoci sám, ale cítí se štastně, protože Naruto dokázal přemoci "génia". Lee je také překvapen, když Sasuke používá v boji Leeovu rychlost a pohyby. Lee je poté mezi těmi, které Kabuto uspí svým Genjutsu, když Písečná a Zvučná zahájí svojí invazi.

Leeova operace


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž se legendární lékařská kunoichi Tsunade vrátí do Listové vesnice, aby se stala Hokagem, tak Leeho prohlíží. Souhlasí s tím, že Lee už nemůže být ninja. Lee má totiž početné úlomky kostí okolo páteře a Tsunade může provést operaci, ale byl by to příliš velký risk, protože operace má úspěch 50%. A i kdyby byla úspěšná Lee by musel projít rozsáhlou rehabilitací. Lee hovoří s Gaiem, který mu řekne, že by měl zkusit operaci. A jestli Lee zemře v průběhu operace, tak on zemře s ním, protože dal Leemu slib. Lee tedy svěřuje operaci do Tsunadiných rukou a riskuje vše jen, aby získal zpět svou cestu ninji. Lee se potom loučí se svými kamardáy, kteří mají za úkol získat Sasukeho od Skryté Zvučné a pak odchází na operaci. Operace se podaří a Lee zůstává v nemocnici a zotavuje se.

Záchrana Sasukeho


Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRozhodne se však vydat za svými přáteli, kteří sledují Sasukeho. Vezme si sebou své zbraně a "lék" a vyplíží se z nemocnice. Díky své rychlosti a důvtipu se mu podaří dohnat Naruta, který je v bitvě s členem Skryté Zvučné Kimimarem. Lee řekne Narutovi at jde za Sasukem, zatímco on sám bojuje proti Kimimarovi a jeho kostním technikám. Kimimaro je překvapen, když ho Lee několikrát uhodí. Lee poté požádá o chvilku pauzy a vypije svůj "lék". Jenže Lee si vzal omylem místo léku Tsunadin alkohol. Zpět v Listové vysvětluje Gai Tsunade, že když se Lee napije alkoholu, tak se dostane do rychlého opileckého omámení. Gai řekne Tsunade, že Lee je přirozený uživatel Suikenu (Opilé pěsti).

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhOpilý Lee se začal kymácet a útočit na Kimimara. Lee a Kimimaro si útoky vyměnovali, ale Kimimaro začal mít navrch. Lee se pokusil použít Omote Renge, ale Kimimaro ho zablokoval svými kostmi. Když se Kimimaro chystá zabít Leeho, tak do boje vstupuje někdo nový, Gaara. Gaara uvede, že on a jeho sourozenci byli vysláni Tsunade, aby pomohli získat Sasukeho Listové skupině. Gaara neukázal žádné city, ale bylo jasné, že chce pomoci Leemu za to, co mu kdysi udělal. Od té doby, co prohrál s Narutem v bitvě se jeho pohled a názor na život změnil. Ochranoval Leeho a převzal útok na Kimimara a útočil na něj svými písečnými technikami. Kimimaro byl nakonec donucen použít svojí konečnou techniku. Bohužel vzhledem k jeho zdraví nezvládl zabít Gaaru ani Leeho a zemřel. Lee a Gaara pak odpočívali a hovořili o jeho charakteru.

Záchrana Gaary

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV několika dalších letech složil Lee a jeho tým Chuuninskou zkoušku. Lee jako jediný pak nosil vestu Listové a ještě více vypadal jako jeho idol Gai. Později přišel požadavek ze Skryté Písečné na pomoc a záchranu jejich Kazekageho Gaary, který byl unesen Akatsuki. Gai a jeho tým byli vysláni na pomoc. Tým se snažil dostat do Skryté Písečné, ale byl zastaven Hoshigakim Kisamem. Kisame se vyhnul většině jejich útoků a uvěznil Leeho, Nejiho a TenTen ve vodních vězeních. Neji je však zničil a Gaiovi se nakonec podařilo Kisameho porazit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTým Gai pak dorazil k základně Akatsuki. Když odstranili pečetě, které střežili jeskyni, tak byli napadeni svými dvojníky, kteří vylezli ze země. Kopie měli jejich zbraně a schopnosti. Týmu se nakonec podařilo porazit kopie a dorazit na pomoc Kakashimu a Narutovi, kteří pronásledovali člena Akatsuki Deidaru. Leeho tým zastavil Deidaru, který se chystal uprchnout. Neji brzy poznal, že Deidara se chystá vyhodit do vzduchu sám sebe. Kakashi však výbuch poslal pomocí svého Mangekyou Sharinganu výbuch do jiné dimenze. Deidara však přežil a kunoichi Chiyo se podařilo oživit Gaaru. Když se vrátili do Písečné, tak si dali s Gaarou sbohem. Gai se snížil k tomu, že nesl oslabeného Kakashiho na zádech. To inspirovalo Leeho, který to viděl jako výzvu. Lee nabídl Nejimu, že ho také ponese na zádech, Neji odmítl a Lee byl zklamán. Listoví ninjové se nakonec dostali do Listové.

Překlad a význam jména


Jméno Rock Lee neznamená nic, ale je odvozeno ze jména Bruce Lee, což byl mistr bojových umění, které uplatnoval i ve filmech ve kterých hrál.

Zajímavosti


Lee se narodil 27. Listopadu. Je mu 17 let. Měří 172 cm a váží 54,7 kg. Je Chuuninem ve Skryté Listové vesnici. Jeho ninja registrační číslo je 012561. Ve dvanácti letech odmaturoval na Ninja akademii a v patnácti se stal Chuuninem. Jeho krevní skupina je A. Lee je občas prudký a miluje tréninky. Jeho oblíbeným jídlem je mírně kořeněné rýžové kari a smažené rýžové kari. Jeho koníčkem je snažit se a tvrdá práce. Jeho oblíbená slova jsou "úsilí", "síla vůle" a "láska". Splnil 25 D-misí, 21 C-misí, 4 B-mise, 10 A-misí a 1 S-misi.

Techniky


Gouken
Suiken
Dainamikku • Entorii
Konoha Dai Senpuu
Konoha Senpuu
Konoha Kage Buyou
Konoha Reppuu
Konoha Shoufuu
Omote Renge
Seishun Furu Pawaa
Ura Renge

Tenten

20. dubna 2009 v 20:29 | Kakashi |  Postavy z Naruta

Tenten je Genin. Dokončila akademii o rok dříve než Uzumaki Naruto. Tenten je v týmu, ve kterém je i Rock Lee a Hyuuga Neji. Tento tým vede Maito Gai. Její předností je neuvěřitalná přesnost, trefí 10 cílů z 10. Není moc známo, které techniky užívá, kromě techniky, kdy oponenta zavalí děštěm zbraní různého druhu. Tyto zbraně přivolá pomocí svitku a vlastní krve. Tenten si velmi váží svých společníků, Nejiho si zidealizovala a Leeho s obdivem sleduje při jeho tréninku s mistrem Gaiem. Sama často pomáhá s tréninkem Nejimu.

Jejím cílem, jako Kunoichi (žena ninja), je být stejně dobrá jako legendární Tsunade, proto poctivě trénuje, aby tohoto snu dosáhla. Je uznávána jako jedna z nějlepších Kunoichi ve vesnici. A také pevně věří, že žena může být stějně silný ninja jako muž.

Tenten se narodila 9. března. Na začátku seriálu jí bylo 13 let. Je 155,6 cm vysoká, váží 43,1 kg, má hnědé vlasy a hnědé oči. Je Geninem Skryté Listové Vesnice.

Překlad jména


Jméno Tenten nemá specifický váznam. Slovo Ten znamená Nebe nebo Obloha, ale také Bod.

Techniky


Kuchiyose no Jutsu (Přivolání) - Tobidougu (Vrhací zbraně)
Soushouryuu (Rostoucí dračí dvojčata)
Henge no Jutsu (Přeměna)


Sakura

20. dubna 2009 v 20:28 | Kakashi |  Postavy z Naruta


Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninů. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já" - vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta. Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se větsinou objevuje jako vtipná vložka, protože Sakura je typicky milá. Vnitřní Sakura používá hlášku しゃーんなろー (Shaannarou - Šán-naró), což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah (Sakra jó!) v Angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi. Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů Chuunincké zkoušky na ni Yamanaka Ino použila Shintenshin no Jutsu (technika přesunu mysli).

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu kvůli jejímu velkému čelu. To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Yamanaka Ino začala kamarádit a dala jí stuhu. Sakura mělo Ino jako svůj vzor a obdivovala její vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocity podřazenosti a méněcennosti. Jejich přáteltví trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho. Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější. Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to chtěla ale změnit, a tak ji vrátila stuhu a prohlásila, že od teď jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta nemá Sakura ve svém dětství žádný špatný zážitek. Když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách. Krátce po vytvoření týmu 7 Sakura řekne Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být šťastný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali. Naruto při tomto rozhovoru nebyl, a proto nemohl oponovat. Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké to je být sám, a tak ji dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi. Nemá ráda cokoliv kořeněného. Její koníčky jsou kvízy a hry na paměť. Nejoblíbenější hláška je 勇気 - Yuuki (Júki) - Odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo 一生愛の人生よ! - Issen ai no jinsei yo! (Issen ai no džinsei jo!) - Celý život plný lásky. Sakura má talent na šití.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSpekuluje se, že Naruto, Sasuke a Sakura budou příští legendární Sanninové, protože Naruta trénuje Jiraiya, Sakuru Tsunade a Sasuke je pod vlivem Orochimaru.

Při interview s Kishimotem Masashim, který mangu Naruto vytvořil, vyšlo najevo, že Sakura a Rock Lee měli představovat lidské slabiny (alespoň tedy ze začátku).

Sakura se narodila 28. března a na začátku seriálu jí bylo 12. Má zelené oči a růžové vlasy. Měří 148,5 cm a váží 35,4 kg. Jak již bylo řečeno, je Geninem v Listové vesnici (Konoha). Později povýší.

Překlad jména


Slovo Haruno znamená "jarní pole" a Sakura znamená květ třešně, třešeň je národní rostlina v Japonsku. Sakura je jedno z nejběžnějších jmen v anime.

Techniky


Shousen Jutsu (technika tajemné pěsti)
Chakra no Enjintou (Chakrový skalpel)
Dokumeki no Jutsu (technika extrakce jedu)
Tsutenkyaku (bolestivá noha z oblohy)
Bunshin no Jutsu (klonování)
Kawarimi no Jutsu (přemístění, nahrazení)
Sakura Fubuki no Jutsu (technika bouře třešňových květů)
Henge no Jutsu (technika přeměny)


Sasuke

20. dubna 2009 v 20:27 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.

Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Jednoho dne, kdy šel Sasuke z tréninku házení shurikenem, tak našel celý jeho klan vyvražděný. Zjistil, že to celé udělal jeho bratr Itachi, který si chtěl ověřit svoje "schopnosti". Doma ho Itachi ještě podrobil psychologickému mučení pomocí techniky Mangekyou Sharingan (kaleidoskopický Sharingan). Itachi Sasukemu řekne jednu z nejznámějších hlášek ze seriálu, kterou ještě posílí jeho nenávist:

"Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!"
"Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď."

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSasuke si vezme tato slova k srdci a přísahá absolutní pomstu svému bratovi. Jako cíle svého života si stanoví zabití Itachiho a vzkříšení padlého klanu Uchiha (druhý cíl je ale později odsunut mimo Sasukeho zájem).

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa akademii Sasuke vyniká v každém poli studia, je číslo jedna nejhezčí ninja akademie, a také celkově je číslem jedna. Sasuke dokončí akademii ve stejném věku jako Naruto a Sakura, i když jsou jeho schopnosti mnohem vyšší. Toto zpoždění způsobil hlavně incident zmasakrování jeho klanu. Hezký, extrémně nadaný a ještě ze vznešeného klanu, Sasuke je mezi dívkami nejoblíbenější ninja z celé akademie, dokonce se líbí i Temari z Písečné vesnice. Jak již bylo zmíněno, tak se nikde nevyskytl ani náznak toho, že by měl nějaký osobní vztah s některou ze svých obdivovatelek. Největší zájemkyně o Sasukeho jsou Sakura a Yamanaka Ino. Sasukeho největší soupeř je jeho týmový kolega Naruto, se kterým závodí v tréninzích technik.

Zajímavosti


Zdá se, že Sasuke je levák. V manze i v anime preferuje hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze v levé ruce, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Avšak Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části Chuuninské zkoušky používá pravou ruku. Další zajímavostí je, že na rozdíl od Kabuta nebo ostatních poddaných, Sasuke nikdy Orochimaru neoslovuje Sensei (mistře). Podle oficiálního databooku jsou Sasukeho oblíbená jídla rajčata a rýžové kuličky. Jeho nejméně oblíbené jídlo je natto (kvašené fazole a soja). Také nemá rád bonbóny. Jeho oblíbená fráze je "chikara" (síla, moc). Jeho záliby jsou trénink a procházky.

Význam jména


Sasuke je pojmenován po legendárním ninjovi jménem Sarutobi Sasuke. Uchiha je jiný způsob, jak vyslovit Uchiwa, což je papírový vějíř (který má klan ve znaku). Ve starém Japonsku byly tyto vějíře používány jako dary pro císařovy ochránce k ochraně proti šípy. Důležitější využití měly ale pro rozdmýchávání ohně, proto také klan Uchiha ovládá oheň. Sasuke psáno jako 佐助 může znamenat pomocník nebo ochránce.

Techniky


Amaterasu (Bohyně slunce)
Ayatsuito no Jutsu (Technika navíjeného drátu)
Boj s Kusanagi
Habataku Chidori (Třepotání tisíce ptáků)
Hayabusa Otoshi (Sokolí pád)
Chidori (Tisíc ptáků)
Chidori Eisou (Ostré kopí tisíce ptáků)
Chidori Nagashi (Současnost tisíce ptáků)
Chidori Senbon (Jehly tisíce ptáků)
Jagei Jubaku (Zastavení hady)
Kage Shuriken no Jutsu (Technika stínového shurikenu)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika velké ohnivé koule)
Katon: Gouryuuka no Jutsu (Oheň: Technika velkého dračího ohně)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Technika bájného ohnivého fénixe)
Katon: Ryuuka no Jutsu (Oheň: Technika dračího ohně)
Kirin (Kirin)
Konoha Kage Buyou (Stínový Listový tanec)
Kuchiyose: Raikou Kenka (Přivolání: Vytvoření lehkého meče)
Kuchiyose: Shuriken (Přivolání: Shuriken)
Kuchiyose no Jutsu (Přivolání/Manda)
Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana (Meč Kusanagi: Katana tisíce ptáků)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická iluze: Spoutání kůly)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Prohození nebe a země)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopické kopírovací oko)
Nawanuke no Jutsu (Dovednost útěku)
Senei Jashu (Skryté stínové hadí ruce)
Sharingan (Kopírovací oko)
Sharingan Soufuusha no Jutsu (Sharingan větrný mlýn)
Shishi Rendan (Lví kombo)
Shunshin no Jutsu (Technika kmitajícího těla)
Soushuriken no Jutsu (Technika manipulace shurikenem)
Ten no Juin (Prokletá pečeť nebe)


Naruto

20. dubna 2009 v 20:26 | Kakashi |  Postavy z Naruta

Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je

hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon Kyuubi no Youko, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.

Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.

Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.

Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako "svou cestu ninji". Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.

Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokageho, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.

Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.Při této zkoušce také pozná, že talent může Nahradit tvrdá práce a snaha nikdy se nevzdávat. Po ukončení druhého kola chunninské zkoušky se Narutovým učitelem stane legendární sannin Jiraiya. Jiraiya ho nejdřív nechce trénovat, ale po Narutově Eronátlaku na to přistoupí. Když při tréninku zjistí, kdo Naruto je, rozhodne se stát jeho učitelem natrvalo. Při tréninku ho naučí chodit po vodě a také Kuchiyose no Jutsu. Největším přínosem, pro Naruta však bylo, že mu Jiraiya ukázal jak používat Kyubiho sílu. Jiraiya a Naruto mají také velmi podobnou povahu Naruto sice v chunninské zkoušce porazí Nejiho, ale chunninem se nestane, protože Orochimaru zaútočí na Konohu a zkouška byla zrušena. Naruto porazí génia Nejiho a při útoku také po neuvěřitelné bitvě i Gaaru.Při souboji z Gaarou taky pochopí, že strach nikdy ničemu nepomůže. Narutova největší síla je, že dokáže ukázat lidem dobro v nich samích a to jak u Nejiho tak u Gaary.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh V Konoze se po konci útoku na listovou ukáže Sasukeho bratr Itachi a jeho partner Kisame, ze zločinecké organizace Akatsuki. Akatsuki chce Naruta unést, kvůli Kyubimu., ale díky Jiraiyovi se jim to nepovede a Naruto pochopí, že musí zesílit, aby přežil. Po záchraně Konohy odchází Naruto s Jiraiyou hledat 5. hokage Tsunade. Při hledání Jiraiya učí Naruta Rasengan.Vysoce náročnou techniku 4. hokage.Naruto trénuje sám a trénink mu způsobuje velké bolesti i zranění. V tuto dobu Naruto k Jiraiyovi přilne jako k vlastnímu dědovi. Naruto se s Tsunade pohádá a ta mu nakope zadek. Naruto chce použít Rasengan, ale pořád ho nedokáže ovládat a Tsunade ho snadno vyřídí. Naruto se s ní vsadí o chakrový krystal, vzácný přívěšek 1. hokage, že zvládne Rasengan do týdne. Narutovi však Rasengan nejde ovládnout, ale při souboji s Kabutem ho Naruto zvládne i když málem umře. Naruto se Nakonec i s 5. hokage vrátí do Konohy.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Po návratu se však stane něco nečekaného. Sasuke, který je po souboji s Itachim v nemocnici, vyzve Naruta na souboj. Sasuke i Naruto spolu tvrdě bojují a nakonec proti sobě použijí Rasengan a Chidori. Kakashi je však od sebe odhodí a oba narazí do nádrže z vodou, kde Sasuke vidí, že Narutova technika je silnější. Sasuke po této zkušenosti odchází k Orochimarovi a Naruto z ostatními ho pronásleduje. Při tomuto pronásledování se ze všech stanou přátelé na život a na smrt. Naruto jen těžce vidí jak při soubojích ostatní odpadávají a on Nakonec ostane proti sasukemu sám. Sasuke už je však posedlí svou mocí a po krátkém souboji se Naruta pokusí zabít. Naruto však vyvolá sílu kyubiho a nastane tvrdý souboj.Sasuke nakonec Naruta donutí vyvolat sílu pláště démonií lišky, která jeho tělo vyčerpá a Naruto omdlí. Sasuke však Naruta nezabije a odchází k Orochimarovi. Naruto je odnesen Kakashim se středními zraněními do Konohy. Naruto kvůli Akatsuki i záchraně Sasuke odchází na 2,5 roku z Konohy, aby mohl trénovat s Jiraiyou.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Naruto se vrací z 2,5 letého tréninku a jsou na něm vidět změny. Vyrostl, trochu změnil oblečení a taky psychicky dospěl i když ne moc. Naruto se po návratu do vesnice postupně se všemi shledává a hned ze začátku musí Tsunade ukázat své schopnosti, v souboji s Kakashim. Ještě před soubojem zjistí, že všichni jeho přátelé už jsou Chunnini a Neji dokonce Jounin. Nejvíc ho však šokuje, že Gaara je Kazekage. Naruto se však nevzteká ani nežárlí, ale upřímně to Gaarovi přeje a věří, že to taky dokáže. Při souboji s Kakashim mu pomáhá Sakura a oba se snaží ukrást Kakashimu zvoneček. Nakonec díky Narutově chytrosti ho Kakashimu ukradnou. Naruto jako tým Kakashi má novou, velmi nezajímavou misi, ale ta je změněna a přidělena je jim záchrana Kazekageho, kterého unesli Akatsuki. Tým Kakashi vyrazí do Písečné a při této cestě je Naruto hodně smutný, protože unesli jediného člověka, který zná Narutovu bolest. Naruto při záchraně zjistí, že je Gaara mrtvý a ze vzteku vyvolá plášť démonií lišky, ale tentokrát s 2. ocasy. Dokonce přestane rozeznávat přátele od nepřátel, ale Kakashi dokáže potlačit jeho chakru. Chiyo, která s nimi byla na misi nakonec vymění svůj život za Gaarův, protože ji Naruto dokáže změnit a dá ji opět víru ve vesnici. Tu se opět ukazuje jak naruto dokáže měnit lidi.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Po návratu do konohy je Kakashi mimo a tým 7. je doplněn dvěma novými ninji. Yamato je Kapitán a je schopný potlačit Kyubiho chakru. Další člen je A.N.B.U. Sai. Naruto a Sai spolu nevycházejí, ale nakonec se z nich stanou přátelé. Vydávají se za zvědem, který je u Orochimaru, ale místo to narazí na samotného Orochimaru. Naruto vybuchne a promění se v malého kyubiho se 4. ocasy. Naruto sejme Orochimaru, ale než ho stačí dorazit, Yamato potlačí Kyubiho chakru. Po sledování Orochimaru se nakonec shledají se Sasukem, který už na ně kašle a dokonce se je pokusí zabít. Orochimaru mu však v tom zabrání a tak odejdou a nechají tým Yamato tam. Naruto si uvědomí jak je oproti Sasukemu slabší a proto z Kakashim začnou trénovat, aby Sasukeho dokázal porazit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Naruto se po namáhavém tréninku velmi rychle naučí ovládat větrnou chakru a Nakonec po neuvěřitelně tvrdém tréninku, dokáže smíchat větrnou chakru s Rasenganem a vytvořit jutsu třídy S nebo možná i vyšší. Z touto technikou vyřídí Kakuza, ale jen díky své chytrosti a rychlému uvažování v boji. Technika ho však zraňuje a proto ji nesmí používat. Naruto a tým Kurenai se vydávají na lov Itachiho a Sasukeho, ale nakonec se jen těsně se vrací s prázdnou. Itachi dal navíc Narutovi speciální sílu, proti Sasukemu, ale zatím se neví co.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo návratu z lovu Naruto zjistí, že Jiraiya padl v boji a naprosto se zhroutí. Díky přátelům se však z toho dostane a odejde trénovat na horu Myoboku se svým novým učitelem Fukusaku. Zjistí se, že Naruto je na sennin techniky neuvěřitelně talentovaný a tak velmi rychle zvládne Sennin-mód.

Zajímavosti


Kitsune - liška (狐) je v japonské mytologii velmi známý znak nejen ve spojení s Liščím démonem alias Kyuubi, ale objevuje se i v moderní kultuře. Kitsune ráda dělá vtípky a po přeměně do krásné ženy se snaží svádět muže (což je nejspíš inspirace pro Oiroke no Jutsu - sexy technika). Naruto má blond vlasy, protože podle pověry, když lišky zesílí a zmoudří, tak se jejich srst změní na zlatou.

10. října, kdy má Naruto narozeniny, byl v Japonsku "Taiiku no Hi" (Den sportu a zdraví) - dovolená plná fyzické aktivity. Pak byl tento den přesunut na druhé říjnové pondělí, což jsou shodou okolností narozeniny Tenten.

Kishimoto Masashi, tvůrce série manga, v nedávném rozhovoru pro americký Shonen Jump řekl, že jeho dětství bylo jako to Narutovo v Ninja Akademii. Také se zmínil o tom, že má vymyšleno, jak sérii Naruto ukončit, ale prý je k tomu ještě velmi dlouhá cesta, máme se tedy na co těšit (bude víc dílů než má Tak jde čas? ).

Naruto přidává k mnoha větám (skoro všem) slovo "-ttebayo" (ってばよ). Často je slyšet "Dattebayo" (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam a Naruto ji říká jen proto, aby nás tím štval. V anglické verzi anime říká "věřte tomu!" (Believe it!).

Spekuluje se o tom, že Naruto je možná příbuzný Yondaime Hokageho, protože oba mají špičaté blonďaté vlasy, modré oči, krevní skupinu B, přivolávají žábu, atd. Jiraiya si také všiml, že Yondaime (Čtvrtý Hokage) a Naruto také má podobné osobnosti. Navíc v dílu 83, když se Naruto ptal Jiraiyi na to, proč si ho vybral za studenta, tak mu řekl, že je velmi podobný Čtvrtému Hokagemu. Je to celkem pravděpodobné, protože pak by to rovnou odpovědělo na otázku, proč byl Kyuubi zapečetěn zrovna do Naruta.

Hodně se také debatuje o tom, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Hinata je teď na západ od Japonska oblíbenější jako Narutova holka (v Japonsku spíš Sakura). Není tedy jasné, koho dá Kishimoto s Narutem dohromady. Smysl by mělo dát spolu dohromady s hlavní mužskou postavou a hlavní ženskou postavu, tj. Naruta a Sakuru.

Překlad jména


Příjmení "Uzumaki" (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená "točící se koule". "Uzumaki" může také znamenat vír. "Naruto" může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).

Techniky


Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (multi stínový klon)
Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon)
Rasengan
Rasenshuriken
Kuchiyose no Jutsu (přivolání - žáby)
Oodama Rasengan (velký rasengan)
Oiroke no Jutsu (sexy technika)
Haremu no Jutsu (technika harem)
Bunshin Kakatou Otoshi (kop patou pomocí klonu)
Bunshin Taiatari (výbuch klonu)
Sennen Goroshi (1000 let bolesti)
Konbi Henge (kombinovaná přeměna - s Gamabuntou)
Shihouhappou Shuriken (všesměrový shuriken)
Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto kombo)
Uzumaki Naruto Nisen Rendan (Uzumaki Naruto kombo, 2000 úderů)
Bunshin no Jutsu (klon)
Kawarimi no Jutsu (náhrada, přemístění)
Henge no Jutsu (přeměna)
Kakuremino no Jutsu (kabát neviditelnosti)


Ino

20. dubna 2009 v 20:24 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Yamanaka Ino je Genin ze Skryté Listové vesnice (Konoha). Mise plní v týmu 10, ve kterém je ještě Nara Shikamaru a Akimichi Chouji. Tento tým vede Sarutobi Asuma. Tento tým tvoří druhou generaci týmu, ve kterém byli jejich rodiče, zkráceně se tým jmenuje Trio Ino-Shika-Chou. Ze začátku se zdálo, že Ino nemá Choujiho ani Shikamaru ráda kvůli tomu, že Shikamaru je nudný a neoblíbený a Chouji je tlustý. Ve skutečnosti je ale na ně velmi vázaná. Ino je dcerou Yamanaky Inoichi. Rodina Yamanaka má v Listové malé květinářství, Ino je proto velmi nadaná v aranžování květin (Ikebana). Její rivalkou (ale v rámci možností kamarádkou) je Haruno Sakura.

Ino byla první kamarádkou, kterou měla Haruno Sakura. Pomohla jí vytvořit si vlastní identitu a sebevědomí. Když byly ještě dětmi, tak Sakuře dala jako dárek stuhu, aby nemusela shovávat své čelo, kvůli kterému se z ní ostatní dělali srandu. O té doby byly kamarádky. Sakura se pak stala víc samostatnou. Začal se jí líbit Uchiha Sasuke (nejpopulárnější kluk z akademie), kterého tajně milovala i Ino. Když to Sakura zjistila, tak jejich přátelství skončilo. Staly se z nich rivalky, které soupeří o Sasukeho pozornost.

Zajímavosti


"Ino", "Shika" a "Chou" jsou tři karty v hazardní hře Hanafuda, které jsou potřeba k vysoce ceněnému triku "Inoshikachou". Inino oblíbené jídlo jsou malá rajčata a pudink. Mezi její koníčky patří nakupování a oblíbená hláška je 花言葉の数々 - Hanakotoba no kazukazu - mnoho slov (významů) květin. Ino je také nejvyšší ze všech holek z Narutovy bývalé třídy. Její narozeniny jsou den po Shikamarových narozeninách. Všichni v jejím týmu (Shikamaru, Chouji, Ino) mají stejné náušnice, stejně jako měli jejich rodiče v týmu Ino-shika-chou.

Ino je tedy zatím Genin z Listové, narodila se 23. září, na začátku seriálu jí je 12 let. Má modré oči a blonďaté vlasy. Měří 151,2 cm a váží 38,5 kg.

Překlad jména


Yamanaka (山中) znamená "hluboko v horách" a Ino znamená "divoké prase", proto Sakura, když chce Ino nadávat, tak používá Ino-buta (いのブタ), což znamená Ino-prase (toto bylo skvěle přeloženo v českých titulkách k anime Naruto jako Ino-prasečino).

Techniky


Shintenshin no Jutsu (umění Valentýna)
Shinranshin no Jutsu (technika rozrušení těla i mysli)


Shikamaru

20. dubna 2009 v 20:23 | Kakashi |  Postavy z Naruta

Nara Shikamaru je velmi líný člověk, ale je to génius, jehož IQ je přes 200, i když jeho známky v akademii tomu neodpovídaly (většinu testů prospal). Pochází z rodiny, která má schopnost ovládat stíny a chová jeleny.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Nara Shikamaru byl na počátku seriálu Genin, který dokončil akademii ve stejnou dobu jako Uzumaki Naruto. Po proběhnutí Chuuninské zkoušky V Listové se jako jediný stal Chuuninem.

Shikamaru není zrovna moc aktivní, radši si jde zdřímnout, než aby něco podnikal. Rád ale hraje intelektuální hry jako jsou Shougi (japonské šachy) a Go. Jeho nejoblíbenější slovo je Mendokusei (otravný nebo protivný). Je si dobře vědom toho, jaká je osobnost, proto o sobě prohlašuje, že je zbabělec číslo 1. Ale když jde do tuhého je ochoten se obětovat pro svoje společníky.

Shikamaru je velmi dobrý taktik, a proto se ještě nikdy nepodařilo jeho učiteli (Sarutobi Asuma) porazit ho v Shougi ani Go. Když Shikamaru vymýšlí strategii, vždy zavře oči a spojí prsty tak, aby vytvořily kruh.

Shikamarův dlouholetý kamarád je Akimichi Chouji, který s ním byl také v týmu společně s Yamanaka Ino pod vedením Asumy. Shikamaru Choujimu bezmezně věří. Otcové Ino, Choujiho a Shikamaru byli také spolu v týmu.

Jeho koníčky jsou pozorování mraků, polehávání a hraní Shougi. A také si vytvořil přesný plán pro svůj život - ožení se, bude mít dceru a pak syna, až se dcera vdá a syn najde práci, tak půjde do důchodu.

Fanoušci spekulují o tom, že Shikamarova máma se ho snaží dát dohromady s Temari. Ale Shikamaru si myslí, že Temari je ještě horší než jeho máma.

Shikamaru se narodil 22. září, na začátku seriálu mu bylo 12 let. Je 152,1 cm vysoký, váží 42,9 kg, má černé vlasy a černé oči. Je velmi podobný svému otci. Je Chuuninen ve Skryté Listové Vesnici.

Překlad jména


Shikamaru - Shika znamená Jelen a maru je Kruh nebo Dobře vyvinutý, maru je častá přípona u japonských mužských jmen.
Nara - podle japonského parku Nara Park, který je proslulý chovem jelenů.

Techniky


Kagemane no Jutsu (Stínová imitace)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Kawarimi no Jutsu (Přemístění)
Kage Kubi Shibari no Jutsu (Stínová svazovací technika)
Kage Nui (Stínové nitě)

Choji

20. dubna 2009 v 20:22 | Kakashi |  Postavy z Naruta


Akimichi Chouji je člen Akimichi klanu, jeden z čtyř uznávaných klanů v Listové. Jako jeden z "devíti nováčků"' se Chouji se stál Geninem ve stejném roce jako Uzumaki Naruto. Spolu s Narou Shikamarem a Yamanakou Ino byl přiřazen do týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Chouji, Shikamaru a Ino si říkají "Trio Ino-Shika-Chou", úplně stejně jako jejich otcové před nimi.

Protože je Chouji členem klanu Akimichi, tak se naučil jejich speciální techniku Baika no Jutsu (technika zvětšení, doslovně Multi velikostní technika) a mnoho podobných jutsu. Choujiho lze snadno motivovat tak, že se mu slíbí hodně jídla. Choujiho velice štve, když mu někdo říká, že je tlustý; nicméně svou lásku k jídlu nedokáže skrýt. Velice mu chutná korejské barbeque. Na své košili má kanji znak, který znamená "jídlo" 食. Jeho neustálý hlad dost zlobí jeho společníky v týmu, když se chce najíst, tak často právě jídlo upřednostní před týmovou spoluprací a pozorností.

Choujiho nejlepší kamarád je Shikamaru. Oba dva k sobě mají úplnou důvěru a Shikamaru je pravděpodobně jediný, kdo vidí Choujiho opravdovou sílu. Chouji Shikamarovi věří, a pokud by bylo třeba, tak by za něj i položil život.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři misi na záchranu Sasukeho se ukázalo, že když byl Chouji mladší, byl často kritizován ostatními dětmi za to, že byl neschopný ve hře "Ninja", což je hybrid mezi hrou na schovávanou a hrou na "babu". Kámoši mu vždy nadávali a říkali mu, že tým, ve kterém Chouji je, tak vždy prohraje. Jednoho dne ho odmítnou nechat hrát úplně. Shikamaru ho, jako jediný, obhajuje a říká, že týmy nebyly vyrovnané. Toto dá Choujimu malou naději, ale pak ho stejně odmítnou. Když odchází, tak si všimne motýla zachyceného v pavoučí síti a osvobodí ho. Shikamaru to vidí a také skončí s hraním. Pak se Chouji a jeho otec baví na střeše stavby, Chouji je ještě zničený z toho, že ho děti vyhodili. Jeho otec mu řekne, že jednoho dne se setká s někým, s kým bude vycházet, kdo mu bude rozumět a kdo se stane jeho nejlepším přítelem. Chvilku na to přijde Shikamaru (jde sledovat mraky, jak jinak). Chouji pozná, že to je ten, kdo ho před ostatními bránil. Shikamaru nabídne Choujimu, ať s ním sleduje mraky, což Choujiho potěší. Chouji mu nabídne svoje oblíbené brambůrky. Shikamaru si jako jeden z mála všiml Choujiho dobrosrdečnosti a nepřipomíná mu jeho fyzické nedostatky.

Zajímavosti


"Ino", "Shika" a "Chou" jsou tři karty v hazardní hře Hanafuda, které jsou potřeba k vysoce ceněnému triku "Inoshikachou". Choujiho oblíbené jídlo je korejské barbeque, brambůrky a sladkosti. Jeho neoblíbené jídlo je cokoliv nejedlého. Oblíbené hobby je nákup brambůrek a oblíbená hláška je "Maso". Chouji je jeden z mála Geninů v Listové, kdo neviděl Naruta využít síly Kyuubiho. Všichni v jeho týmu (Shikamaru, Chouji, Ino) mají stejné náušnice, stejné jako mají jejich rodiče v týmu Ino-shika-chou.

Chouji se narodil 1. května a na začátku seriálu mu je 12 let. Má černé oči a hnědé vlasy (v manze blond). Měří 156,3 cm a váží 69,3 kg. Zatím je Genin v Listové.

Překlad jména


Chou v jeho jméně znamená "Motýl" a -Ji znamená "druhý syn". Je to trošku Ironické, když jméno štíhlé Ino znamená "kanec" a kulatý Chouji je "motýl".

Techniky


Baika no Jutsu (technika zvětšení)
Nikudan Sensha (lidská dělová koule)
Choubaika no Jutsu (motýlí multi velikostní technika)
Choudan Bakugeki (motýlí bombardování)
Nikudan Hari Sensha (ostnatá lidská dělová koule)
Bubun Baika no Jutsu (částečná multi velikostní technika)


Neji

20. dubna 2009 v 20:22 | Kakashi |  Postavy z Naruta

Hyuuga Neji je Geninem, který dokončil akademii o rok dříve než Naruto a byl číslo jedna mezi nováčky. Je také považován za nejsilnějšího a nejtalentovanějšího ninju ze všech Geninů, kteří podstoupili Chuuninskou zkoušku společně s Narutem. Neji má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Neji je
ve stejném týmu jako Rock Lee a Tenten, jejich učitelem je Maito Gai. Neji a Lee mezi sebou soupeří, i když to není jako rivalita mezi Gaiem a Kakashim, protože tato rivalita vychází hlavně od Leeho. Lee, který nemůže používat ani genjutsu ani ninjutsu, chce porazit geniálního Nejiho a stát se dobrým ninjou. Ale Neji ho od toho zrazuje a tvrdí mu, že s osudem nelze bojovat. Avšak po té, co Nejiho porazil Naruto, změnil Neji svůj názor na Leeho a uznal, že osud není přesně určen. Neji často trénuje s Tenten, která na něho útočí pomocí svých zbraní a Neji je odráží pomocí Hakkeshou Kaiten.

Přestože Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan, nemůže být nikdy vůdcem klanu, protože se nenarodil v hlavní rodině ale ve vedlejší. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi, Hyuuga Hiashi. Jeho otec a strýc byli dvojčata. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které plynou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal, sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu, a tak se i sám zatvrdil. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky a aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny.

Když byl Neji ještě malý, v Listové probíhala Chuuninská zkouška, chtěli členové Skryté Oblačné Vesnice z Bleskové země unést Hyuugu Hinatu, aby získali tajemství Byakuganu. Ale Hiashi odhalil vetřelce a zabil ho. A kvůli tomu, že Hiashi zabil jednoho člena Oblačné, požadovali vůdci této vesnice na oplátku jeho mrtvé tělo. Ten den, jak Neji věřil, však byl na smrt poslán jeho otec místo strýce. Kvůli Prokleté pečeti z těla jeho otce nemohli získat tajemství Byakuganu. Tento sled událostí ho vedl k přesvědčení, že budoucnost člověka je rozhodnuta již při narození a nikdo nemůže uniknout nebo změnit svůj osud. To ho změnilo v zahořklého, cynického a arogantního člověka, který nenáviděl hlavní rodinu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Ale po té co byl v Chuuninské zkoušce poražen
Narutem, sdělil mu jeho strýc pravdu o smrti jeho otce. Neji mu nejprve nevěřil, ale pak si přečetl dopis od otce. Ten se dobrovolně obětoval, ne pro hlavní rodinu, ale pro svého bratra, kterého miloval. Po tom začal Neji pomalu věřit, že člověk může změnit svůj osud a sama sebe.

Zajímavosti


Hyuuga Neji se narodil 3. července. Na začátku seriálu mu bylo 13 let. Je 160,1 cm vysoký a váží 46,8 kg, má bílé oči a hnědé vlasy. Mezi Nejiho koníčky patří meditace. Je Geninem ve Skryté Listové Vesnici.

Překlad a význam jména


Jeho jméno znamená buď závit nebo spirála, což je nejspíš odkaz na jeho techniku Kaiten (Vír proroctví).

Techniky


Byakugan (Pohled v rozsahu 360°)
Juuken (Vznešená pěst)
Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví)
Hakke Rokujuyon Shou (64 úderů),
Hakke Kuushou (Prázdná dlaň),
Hakke Hyaku Nijuuha Shou (128 úderů)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Hakkeshou Dai Kaiten (Obrovský vír proroctví)
Hakke Sanbyaku Rokujuuisshiki (Styl 361 ran)


Hinata

20. dubna 2009 v 20:21 | Kakashi |  Postavy z Naruta
Hyuuga Hinata je dcerou šéfa klanu Hyuu
ga, který se jmenuje Hyuuga Hiashi. P
o svém otci zdědí vedení tohoto klanu. Hinata je neuvěřitelně plachá a jemná dívka, ale při boji se chová jako velmi tvrdý a silný ninja. Po zkoušce na akademii byla přiřazena do týmu číslo 8, který vedla Yuuhi Kurenai. V tomto týmu byli také Inuzuka Kiba a Aburame Shino. Hinata v boji používá hlavně taijutsu (boj na blízko). Jako člen klanu Hyuuga ovládá kekkei genkai (vrozenou vlastnost) Byakugan. Byakugan znamená "Bílé Oko". Díky byakuganu je její zorné pole při boji téměř 360°. Styl jejího boje se jmenuje "Juuken" neboli "Jemná pěst". Tento styl dovoluje v kombinaci s byakuganem poškodit oběhový systém Chakry a vnitřní orgány svého protivníka.

Jak již bylo řečeno, Hinata se má stát dědičkou vedení klanu Hyuuga, protože je nejstarší dítě šéfa klanu. Její otec ji ale v považoval za úplně ztracenou, protože byla velmi slabá. Dokonce řekl, že je slabší než její mladší sestra Hanabi. Hinatiny schopnosti byly absolutně nesrovnatelné se schopnostmi jejího bratrance Nejiho, který je z vedlejší rodiny, a proto se nemůže stát hlavou klanu (což těžce nese). Hinatin otec Hiashi ji tedy nechal ve výcviku u Kurenai. Kurenai dokonce řekla, že to vypadá, jako kdyby Hiashimu nevadilo, že Hinata zemře v boji.

Hinata neměla skoro žádné sebevědomí, ale při kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku ji povzbuzoval Naruto svými obvyklými hláškami o tom, že nesmí prohrát, že má bojovat atd. To Hinatě moc pomohlo a díky tomu začala věřit v sama sebe.

Hinata právě Naruta (nejen) pro jeho postoje moc obdivuje a kdykoliv s ním mluví, tak se červená. Naruto si ale zatím Hinatinu náklonnost neuvědomil. Hinata Naruta obdivovala už na akademii, kdy ho ostatní považovali jen za převtělení liščího démona Kyuubiho. Hinatina romantická láska k Narutovi je naprosto výjímečná, protože žádná jiná holka z Listové Naruta nechce (na rozdíl od Sasukeho, o kterého se holky přímo perou).

Kishimoto Masashi v jednom rozhovoru řekl:

Lidé se od sebe liší rozdíly, se kterými se narodili, ale já opravdu věřím, že se lidé mohou změnit. Takto jsem to chtěl vyjádřit. Hinatino motto je, že pomocí víry v sebe se můžete stát novou osobou.

Hinata se narodila 27. prosince a na začátku seriálu jí bylo 12 let. Má bílé oči a tmavě modré vlasy, měří 148,3 cm a váží 38,2 kg.

Zajímavosti


Podle oficiálního databooku Hinata ráda sbírá květiny. Její oblíbená jídla jsou Senzai (měkký fazolový džem) a skořicové rohlíky, její nejméně oblíbená jídla jsou krab a úhoř. Její oblíbená hláška je "sebedůvěra".

Význam jména


Hyuuga (日向) znamená "na slunci" a je to jméno města v prefektuře Miyazaki v Japonsku. Křestní jméno "Hinata" je slovní hříčka a je to jen jiný způsob, jak přečíst tyto kanji znaky. Znamená to tedy opět "na slunci".

Techniky


Byakugan (bíle oko)
Juuken (jemná pěst)
Shugohakke Rokujuuyon Shou (hmat 64 úderů)


V jakém jsi stavu

19. dubna 2009 v 12:33 | Kakashi |  Co se vytvoří+obrázky
PŘEČTI NÁSLEDUJÍCÍ DVĚ SLOVA ↓
file
copy
Vyhodnocení testu níže...
A. Přečetl(a) jsi slova následujícím způsobem: fajl, kopy
→ B. Přečetl(a) jsi slova následujícím způsobem: file, copy
VYHODNOCENÍ:
A. Jsi "profesionálně" zdeformovaný(á). Obě slova jsou český a znamenaj:
FILE - (plátek ryby na osmažení) a COPY - (spletené vlasy) i když ty jsi si
představoval(a) soubor a kopírování ...
B. Obě slova jsi přečetl(a) správně a snad víš co znamenají.

Němý, a slepý .. co udělají?

Němý si chce koupit kartáček na zuby. Předvede činnost čištění zubů a tímto způsobem se mu podaří vyjádřit se prodavači a kartáček si koupí.
A jestliže si chce slepý koupit tmavé brýle, jak by se měl vyjádřit on? Zauvažuj nad tím chvíli a poté se podívej dolů na odpověď.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Otevře pusu a řekne: ,,Rád bych si koupil tmavé brýle."

Iq test

19. dubna 2009 v 12:29 | Kakashi |  Co se vytvoří+obrázky
Tato otázka zjišťuje jestli se učíš ze svých chyb.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

. Jed' dolů po tečkách
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Moc se nerozmýšlej! Na otázky musíš odpovědět do 10 vteřin!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Are you ready?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1.) Zúčastníš se maratonu. Předběhneš druhého. Kolikátý skončíš?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Odpověděl(a) jsi že na prvním? Spackal(a) jsi to. Když předběhneš druhého, vezmeš mu jeho místo a budeš druhý Ty! =)
Jdeme na další otázku, ale nerozmýšlej se dlouho!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2.) Předběhneš posledního. Na kolikátém místě jsi ted' ?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Pokud tvoje odpověď zněla předposlední, tak jsi to spackal(a) znovu!
Přemýšlej! Jak můžeš předběhnout posledního? Když běžíš za ním tak on nemohl být poslední!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ok. Zkusíme tohle:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3.) Máš 1000 korun. Přidej 40 a ještě 1000, teď ještě 30 Kč, další 1000 Kč, nyní 20, ještě 1000 a nakonec 10. Kolik ti vyšlo?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Vyšlo ti 5000?
Smůla, ale správná odpověď je 4100! Zkus si to znovu v klidu s kalkulačkou:
*Máš 1000 korun. Přidej 40 a ještě 1000, teď ještě 30 Kč, další 1000 Kč, nyní 20, ještě 1000 a nakonec 10. Kolik Ti vyšlo?*
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Máš poslední pokus:
Evy otec má 5 dcer:
1. Kach
2. Kech
3. Kich
4. ???
5.Kuch
Jak se jmenuje 4. dcera?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Řekl(a) jsi Koch? Dneska ti to nějak nemyslí... 4. dcera se jmenuje Eva... Přečti si znovu otázku!
Evy otec má 5 dcer:
1. Kach
2. Kech
3. Kich
4. ???
5.Kuch
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Tak co? Měl(a) jsi aspoň 1 dobře? :D

Schopnostní test

19. dubna 2009 v 12:20 Co se vytvoří+obrázky
Tohle znám teda jako prezentaci, ale furt je to best :)

1. JAK DÁŠ ŽIRAFU DO LEDNIČKY?

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Správná odpověď: Normálně. Otevřu ledničku, dám tam žirafu a zavřu ledničku.

Tato otázka zjišťuje jestli máš sklon dělat věci moc komplikované.

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


2. JAK DÁŠ SLONA DO LEDNIČKY?

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Správná odpověď: Otevřu ledničku, vyndám žirafu, dám do ní slona a zavřu ledničku.

Špatná odpověď: Otevřu ledničku, dám do ní slona a zavřu ledničku.

Tato otázka zjišťije jestli při svých jednáních bereš v úvahu i minulé jednání.

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3. LVÍ KRÁL POŘÁDÁ KONFERENCI. PŘIŠLA VŠECHNA ZVÍŘATA AŽ NA JEDNO. KTERÉ ZVÍŘE SE NEZÚČASTNILO?

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Správná odpověď: Slon. Je přece v ledničce.

Tato otázka zjišťuje jestli máš správnou paměť.

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

4. MUSÍŠ SE DOSTAT PŘES ŘEKU, KTERÁ JE PLNÁ KROKODÝLŮ. JAK TO UDĚLÁŠ?

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Správná odpověď: Prostě ji přeplavu. Všichni krokodýli jsou přeci na konferenci.

Snad to nebylo tak těžké ne?